ובאו כולם בברית יחד, נעשה ונשמע אמרו כאחד

דף הבית פורומים פורום בעלי תשובה ובאו כולם בברית יחד, נעשה ונשמע אמרו כאחד

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
 • מאת
  תגובות
 • #1556
  אלמוני

  אחד הדברים שמרגשים אותי בהתקבצותינו המחודשת הוא השינוי שאני מרגיש שעבר חלקנו ב15 שנים האחרונות.

  לפני כ15 שנים החלו מפגשים בחוצות היוצר בסטודיו של ר’ אברהם אברג’יל.

  שם על הדשא החלו השיחות בין כל קצוות המגזר שלנו.

  אלא שהשיחות היו טעונות בכאב ובכעס כבוש שהתפרץ בכל נגיעה. הייתה אנרגיה קשה של תסכול וזעם שהיה קשה לנתב לכוונים חיוביים. השיחות נמשכו והדמויות התחלפו. אני הייתי אז צעיר מרבים ושונה מהם בתפיסות הדתיות וגם בהשקפה על בעלי התשובה.

  מאותם מפגשים יצאו לבסוף דברים נפלאים שבמבט לאחור מהווים נס גמור כמו שני כנסי בית מאיר, עיתון אדרבא, תכנית הקהילות, ארגון מענה, ארגון נטיעות וכנראה עוד דברים שאינני יודע עליהם.

  כל זה פרץ מתוך כאב, מתוך ביקורת על החברה לתוכה נקלענו.

  אני מרגיש כיום שה”ווייב” שונה, באוויר יש רוח אחרת, רוח חיובית, רוח של מה כן, רוח שרוצה הגדרה של היש ולא של “מה אין”. לא רוח של קיטורים אלא רוח של עשיייה. לבשנו בגרות, הבשיל הזמן.

  ילדינו הפכו למחנכים, הם הצליחו לחנך אותנו, הם הכריחו אותנו להכיר בענווה שטעינו לפעמים שהם זקוקים למזון נפשי, רגשי ורוחני אחר ממה שהענקנו להם. הם הורידו אותנו על ברכנו והחזירו לרובנו איזה שהוא איזון.

  אני חושב ומאמין שאם מתוך הכעס והזעם יצאו פירות כה יפים (כפי שמניתי לעיל) אז מתוך התקווה, מתוך החיוביות, מתוך הבשלות שהגענו אליה בוודאי שנצליח, בע”ה יתברך, לחולל נפלאות שאיננו משערים כלל.
  נתבונן בנקודה שלנו היא כ”כ פשוטה ומובנת מאליה, כ”כ טבעית לנו שאנחנו לא שמים אליה לב כלל – לנו לא חשוב מאיזו עדה באת, ספרדי, אשכנזי, תימני, פולניה, בוכרית, מרוקאי, או כל תפוצה אחרת, אנחנו רואים אנשים אחים. אתם מבינים איזה כוח זה, איזו עוצמה יש בדבר כזה, מהם האפשרויות שטמונות בהבנה כה טבעית שכולנו שווים ושכולנו אחים?

  בנקודה זו אני רוצה לצעוק ולעורר את כולם, צאו מהאדישות, התרוממו מהקטנות, אל תצטמצמו בד’ אמותיכם ספונים בעולמכם. בואו נפגש, בואו נעשה, בואו נפרוץ למרחב הציבורי באמירה ברורה לבעלי התשובה בכל העולם שמשהו השתנה ושהגיע הזמן לשנות.

  הנה תחילת ההזדמנות, הפורם הזה הוא הכלי הראשון שנוכל לצקת לתוכו את אור השינוי, אבל האור מגיע מאיתנו, מכל אחד מאיתנו.

  כמה שנשתף אחד את השני במחשבות, נקים פלטפורמות לפעולות, נחתור ליוזמות חדשות…. כך יתברר שהכל אפשרי,

  ובאו כולם בברית יחד, נעשה ונשמע אמרו כאחד.

  #2139

  אני אכן כך מרגיש.
  שבהתעוררות הנוכחית משהו הבשיל. אולי הסיבה היא הזמן שפשוט עשה את שלו כמו שרק שהוא יודע וכנראה שאנחנו בבחינת מצטמק ויפה לו תרתי משמע.
  חזק וברוך דוד על הצעקה הבאה לעורר. שתהיה צעקתך בבחינת רעמים המעוררים את הלבבות.

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
 • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.